System SAP, a Microsoft – poznaj najważniejsze różnice

Oprogramowanie ERP to ogromne udogodnienie dla przedsiębiorców. Za pomocą tego typu aplikacji możliwe jest gromadzenie danych oraz ich analizowanie i przetwarzanie, co pozwala efektywniej zarządzać firmą i planować jej optymalny rozwój. Rozwiązania informatyczne zaprojektowane specjalnie z myślą o zarządzaniu przedsiębiorstwami oferują różni dostawcy, a wśród nich wymienić można Microsoft, którego oprogramowanie cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników, oraz partnerów SAP. Jakie są najbardziej istotne różnice pomiędzy aplikacjami przez nich oferowanymi?

Microsoft ma niewątpliwie wielu klientów na całym świecie, a ponadto cena oferowanego przez tę firmę oprogramowania typu ERP jest niższa. Warto jednak wspomnieć, że aplikacje Dynamics AX powstają w oparciu o dosyć znany język programowania JAVA, co niesie ze sobą zagrożenie atakami ze strony cyberprzestępców. Biorąc pod uwagę fakt, że aplikacje ERP służą do gromadzenia i przetwarzania danych, jest to poważna wada tego typu rozwiązań. SAP system powstaje z kolei w oparciu o mniej znany język programowania ABAP, co może ochronić cenne dane przed ich przejęciem.

Planując wdrożenie oprogramowania ERP w firmie należy pamiętać, że aplikacje tego typu powinny być nie tylko niezawodne, ale też muszą gwarantować bezpieczeństwo ważnych informacji przechowywanych w firmie. Więcej o dostawcach oprogramowania ERP oraz wadach i zaletach oferowanych przez nich rozwiązań dowiedzieć się można odwiedzając stronę http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/sap-czy-to-najlepsze-rozwiazanie-ktore-czeka-na-firmy,4394712,artgal,t,id,tm.html.

Comments are closed.