Depilacja laserowa – Poradnik co warto wiedzieć

Jeśli nie jesteś zadowolony z golenia, tweezowania lub woskowania w celu usunięcia niechcianych włosów, laserowe usuwanie włosów jest warte rozważenia.

Laserowe usuwanie włosów to najczęściej wykonywane zabiegi kosmetyczne w USA. Wysyła wysoce skoncentrowane światło do mieszków włosowych. Pigment w mieszkach absorbuje światło. To niszczy włosy.

Korzyści z depilacji laserowej

Lasery są przydatne w przypadku niechcianych włosów z twarzy, nogi, ramienia, pod pachami, linii bikini i innych obszarów.

Korzyści z depilacji laserowej obejmują:

Precyzja. Lasery mogą selektywnie celować w ciemne, szorstkie włosy, pozostawiając otaczającą skórę nieuszkodzoną.

Prędkość. Każdy impuls lasera zabiera dużo włosów w tym samym czasie. Laser może leczyć obszar w przybliżeniu wielkości kwadrantu na sekundę. Małe obszary, takie jak górna warga, mogą być leczone w czasie krótszym niż minuta i na dużych obszarach.

Przewidywalność. Większość pacjentów ma trwałe wypadanie włosów po średnio siedmiu sesjach.
Jak przygotować się do depilacji laserowej

Laserowe usuwanie włosów to coś więcej niż “zapping” “niechcianych włosów. Jest to procedura medyczna wymagająca szkolenia i niosąca potencjalne ryzyko. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy sprawdzić referencje lekarza lub technika.

Jeśli planujesz depilację laserową, powinieneś ograniczyć szarpanie, woskowanie i elektrolizę przez sześć tygodni przed rozpoczęciem leczenia. Dlatego laser celuje w korzenie włosów, które są czasowo usuwane przez woskowanie lub wyrywanie.

Należy również unikać ekspozycji na słońce przez sześć tygodni. Ekspozycja na słońce sprawia, że ​​laserowe usuwanie włosów jest mniej skuteczne.
Czego można się spodziewać podczas depilacji laserowej

Tuż przed zabiegiem włosy, które będą poddawane zabiegowi, zostaną przycięte do kilku milimetrów nad powierzchnią skóry. Sprzęt laserowy zostanie dostosowany do koloru, grubości i umiejscowienia skóry.

W zależności od lasera lub źródła światła, ty i technik będziecie musieli nosić odpowiednią ochronę. Konieczne będzie również zabezpieczenie skóry zimnym żelem lub specjalnym urządzeniem chłodzącym. Pomoże to światłu laserowemu wniknąć w skórę.

Następnie technik da ci możliwość zapłacenia za kolejną minutę.

Po zakończeniu procedury możesz otrzymać paczki z lodem, kremy przeciwzapalne lub balsamy lub zimną wodę, aby złagodzić dyskomfort. Możesz zaplanować następne leczenie cztery do sześciu tygodni później. Otrzymasz leczenie, aż włosy przestaną rosnąć.

Odzyskiwanie i ryzyka depilacji laserowej

Na dzień lub dwa później, obszar opalony słońcem. Pomocne mogą być fajne kompresy i środki nawilżające. Jeśli twoje włosy są pęczniejące.

W ciągu następnego miesiąca twoje wypielęgnowane włosy wypadną. Noszenie kremu przeciwsłonecznego na następny miesiąc.

Pęcherze są rzadkie, ale są bardziej prawdopodobne u osób o ciemniejszej karnacji. Inne potencjalne działania niepożądane to obrzęk, zaczerwienienie i blizny. Trwałe blizny lub zmiany koloru skóry są rzadkie.
Koszty depilacji laserowej

Według American Society of Plastic Surgeons, średni koszt depilacji laserowej wynosi 235 USD za sesję. Koszt jest bardzo zróżnicowany, opinie na temat czynników, które obejmują:

Rozmiar obszaru jest traktowany i czas potrzebny na leczenie
Liczba wymaganych zabiegów
Czy lekarz lub inna osoba wykonuje zabieg
Część kraju, w którym przeprowadzana jest procedura

Poproś o konsultację, aby uzyskać lepszy pomysł na konkretny przypadek.

Comments are closed.