Kleszcze u zwierząt domowych: o czym powinien wiedzieć każdy właściciel psa lub kota?

19Kleszcze w ostatnich latach stały się jednymi z najbardziej popularnych owadów atakujących zarówno koty, jak i psy. Oprócz pcheł to one wywołuję jedne z najgroźniejszych chorób zwierzęcych, chociaż objawy, z jakimi mamy do czynienia w przypadku ukąszenia kleszcza mogą nie wydawać się aż tak straszne.

Warto wiedzieć, że obecnie większość kleszczy u psa, objawy choroby niestety wywołuje. Są to nieraz bardzo groźne choroby u psa takie, jak anaplazmoza. Także borelioza u kota występować, więc trzeba chronić również koty podczas spacerów. Warto zainwestować na pewno w preparaty na kleszcze http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Produkty.aspx , które nie kosztują zbyt wiele, a mogą skutecznie uchronić psa przed takimi chorobami, jak borelioza. U psa objawy mogą być bardzo uciążliwe dla właściciela, dlatego też trzeba stosować środki przeciw kleszczom dla psa. Trzeba powiedzieć, że istnieje naprawdę spory wybór, jeśli chodzi o środki tego rodzaju. Możemy zdecydować się na krople dla psa na kleszcze  czy też preparat na kleszcze dla psa w formie sprayu. W wielu przypadkach właściciele decydują się przede wszystkim na takie środki, które można szybko i bezboleśnie zaaplikować zwierzęciu.

Zarówno u psów, jak i u kotów problem chorób wywoływanych przez kleszcze jest naprawdę poważny. Trzeba przyznać, że z roku na rok skala tego zjawiska naprawdę bardzo szybko rośnie i dlatego też warto unikać podczas sezonu letniego wybierania się z naszym ulubieńcem w rejony, w których mógłby on być zagrożony ukąszeniem kleszcza.

Comments are closed.